Battlefield 6 tuo taisteluareenat yhteen: Ilmainen Redsec-battle royale julkaistaan 28. lokakuuta!
Battlefield 6:n odotettu battle royale -tila, nimeltään Redsec, julkaistaan 28. lokakuuta ja se on ilmainen kaikille pelaajille. Tämä pelitila tuo mukanaan uuden kartan ja pelimuodon, ja sen kehitys on ollut jo pitkään salaisuuden peitossa. Redsec eroaa muista battle royale -peleistä, kuten Call of Duty: Warzone, sillä se on täysin ilmainen eikä vaadi peruspelin omistusta.
Battlefield Studios on testannut Redseciä suljetuissa Battlefield Labs -testeissä, ja pelaajilta saadut palautteet ovat olleet positiivisia. Pelitilan kerrotaan tarjoavan ainutlaatuisen adrenaliinintäyteisen kokemuksen, jossa viimeinen joukkue seisoo voittajana. Pelissä on 100 pelaajaa, jotka jaetaan 25 neljän pelaajan joukkueeseen, ja pelin kartta on massiivinen ja tuhoutuva. Tappava rengas pienentää pelialuetta, ja se on vaarallinen pelaajille, jotka jäävät sen ulkopuolelle.
Vaikka tarkkoja yksityiskohtia pelitilan toiminnoista ei ole vielä paljastettu, odotukset ovat korkealla, ja Redsec voi tarjota vakavan kilpailijan muille suosituimmille battle royale -peleille. Traileri pelitilasta julkaistaan samana päivänä, ja se antaa pelaajille ensimmäisen katsauksen siitä, mitä tuleman pitää.
-
Battlefield: RedSec is Free-to-Play – Battle Royale Confirmed for October 28th Launch
GamingBolt -
The Battlefield 6 battle royale mode, Redsec, is out with BF6 season 1
Polygon -
The Battlefield 6 battle royale mode is coming out tomorrow, and it finally has a proper name
Eurogamer -
Battlefield 6 battle royale is called REDSEC and its out tomorrow for free
Neowin -
Battlefield 6 Battle Royale Shadow-Drop Imminent as EA Schedules REDSEC Gameplay Reveal for Tomorrow
IGN Nordic
Näytä aiheesta lisää otsikoita
Tämä on automaattisesti luotu uutiskooste, jonka lähteenä on käytetty lukuisia uutisartikkeleita. Artikkelin ohesta löytyvät kaikki uutisen luomiseen käytetyt lähteet, joissa aiheesta kerrotaan laajemmin.