HIGH.FI on myös Androidille ja iPhonelle!

Buccaneersin päävalmentaja raivostui tappion jälkeen: "Pelaajien on katsottava peiliin!"

Julkaistu:

Tampa Bay Buccaneersin päävalmentaja Todd Bowles oli raivoissaan joukkueensa hävittyä 29-28 Atlanta Falconsille, vaikka he johtivat 28-14 neljännen neljänneksen alkaessa. Tämä tappio vaaransi heidän mahdollisuutensa päästä NFC:n pudotuspeleihin. Bowles piti kiivaan ja kirosanoja sisältävän puheen kritisoidessaan pelaajiensa suoritusta ja korosti, että tappion pitäisi sattua ja merkitä jotain jokaiselle. Hän vaati pelaajia katsomaan itseään peilistä ja korosti, että jalkapallo on enemmän kuin työ - se on elanto.

Buccaneersin pelinrakentaja Baker Mayfield oli myös turhautunut omaan suoritukseensa, erityisesti kriittiseen syötönkatkoon, joka auttoi Falconsia kaventamaan eroa. Tampa Bay on hävinnyt viisi kuudesta viimeisestä pelistään, ja heidän tilastonsa on nyt 7-7. Tämä asettaa heidät NFC Southissa toiselle sijalle Carolina Panthersin jälkeen, kun kaudesta on jäljellä neljä peliä, joista kaksi on juuri Panthersia vastaan.

Bowlesin mukaan joukkueen on parannettava suoritustaan eikä se voi jäädä kiinni tekosyihin. Päävalmentajan tiukka asenne ja suora puhe ovat herättäneet huomiota, ja hän vaatii joukkueeltaan parempaa tulevissa peleissä. Buccaneersin on nyt keskityttävä voittamaan jäljellä olevat ottelut, jos he aikovat säilyttää mahdollisuutensa pudotuspeleihin pääsystä.
Tämä on automaattisesti luotu uutiskooste, jonka lähteenä on käytetty lukuisia uutisartikkeleita. Artikkelin ohesta löytyvät kaikki uutisen luomiseen käytetyt lähteet, joissa aiheesta kerrotaan laajemmin.