Coltsin Anthony Richardson loukkaantui esilämmittelyssä, Daniel Jones jatkaa vahvaa peliä pelinrakentajana
Indianapolis Coltsin pelinrakentaja Anthony Richardson ei pelannut sunnuntain ottelussa Arizona Cardinalsia vastaan. Richardson loukkaantui silmäänsä venytysnauhoja käyttäessään joukkueen esilämmittelyharjoituksissa. Tämä vamma esti häntä osallistumasta peliin, ja hänen tilalleen varapelaajaksi nousi tulokaspelaaja Riley Leonard. Richardsonin loukkaantuminen ei kuitenkaan vaikuta merkittävästi Coltsin pelisuunnitelmiin, sillä joukkueen aloittava pelinrakentaja Daniel Jones on johdattanut heidät vahvaan kauden alkuun, 4-1-tilanteeseen.
Jones on ottanut päävastuun Coltsin hyökkäyksestä, ja hänen pelinsä on ollut vakuuttavaa, mikä on mahdollistanut joukkueen menestyksen. Richardson, joka valittiin neljäntenä vuoden 2023 draftissa, on kamppaillut loukkaantumisten ja epätasaisuuden kanssa, mikä on johtanut avauspaikan menettämiseen Jonesille.
Samaan aikaan myös Cardinalsilla oli omat haasteensa, kun heidän pelinrakentajansa Kyler Murray ei pelannut vamman vuoksi. Cardinals joutui turvautumaan varapelaajiin, kuten Jacob Brissettiin, joka aloitti Murrayn sijasta. Ottelua edeltävät loukkaantumiset, kuten Coltsin kulmapuolustaja Charvarius Wardin aivotärähdys, ovat lisänneet jännitystä joukkueiden kokoonpanoihin ennen peliä.
-
Colts Richardson out after hurting eye in mishap
ESPN -
Colts QB Anthony Richardson injures eye with stretch band, ruled inactive for Week 6 game vs. Cardinals
CBS Sports -
Indianapolis Colts quarterback Anthony Richardson ruled out of Cardinals game after suffering freak injury in warmups
Mail Online
Näytä aiheesta lisää otsikoita
Tämä on automaattisesti luotu uutiskooste, jonka lähteenä on käytetty lukuisia uutisartikkeleita. Artikkelin ohesta löytyvät kaikki uutisen luomiseen käytetyt lähteet, joissa aiheesta kerrotaan laajemmin.