Mikrobitti palasi takaisin HIGH.FI'hin, Kalevalta näkyvät jatkossa vain ilmaiset jutut
Poistimme Mikrobitin reilun viikon ajaksi palvelustamme, koska sivusto siirtyi kesän/syksyn aikana käyttämään ns. osittaista maksumuuria.
Mikrobitti toimitti meille kuitenkin pikapuoliin poiston jälkeen käyttöön syötteen, josta löytyvät ainoastaan täysin ilmaiseksi luettavissa olevat jutut. Tämä syöte on nyt tuotu takaisin HIGH.FI -palvelun osaksi.
Eli Mikrobitin maksulliset jutut eivät näy HIGH.FI'ssa, mutta ilmaiset jutut näkyvät.
Samalla muutimme Kalevan suodatusta siten, että vain maksaville tilaajille tarkoitetut artikkelit eivät enää päädy HIGH.FI-palveluun, mutta muu Kalevan sisältö tulee palveluumme kuten ennenkin.
Myös viihdelehti Iltamakasiinin kanssa oli pientä ongelmaa - heidän uutisten aikaleimaksi kirjattiin virheellisesti 3 tuntia aiempi ajankohta, joten Iltamakasiinin uutisia ei oikeastaan koskaan näkynyt uusimpien uutisten joukossa. Tämäkin ongelma on korjattu nyt.
Findancen uutisissa havaittiin tänään ns. skandiongelmaa, jossa ääkköset eivät näy oikein. Virhe on Findance-sivuston päässä ja olemme ilmoittaneet ongelmasta heille.
Päivitys 19.9.: Findance on korjannut nyt syötteensä ja jatkossa uutiset näkyvät sieltäkin oikein, ilman skandiongelmia.
Mikäli havaitset outouksia uutisissa, uutisten aikaleimoissa tai puuttuvia uutislähteitä, kerrothan niistä meille palautelomakkeemme kautta. Myös kehitysideat ovat tervetulleita!